„Máme výhodu, že je jižní Morava etablovanou značkou,“ říká Martina. Podle ní zdejší návštěvníci dobře ví, co je na návštěvě čeká – od dobrého vína přes tradiční folklor až po cyklistiku. Pestrost jižní Moravy je zároveň jedním z „es v rukávu,“ které v propagaci Centrála cestovního ruchu používá.
„Značka Jihomoravského kraje je postavená na pestrosti, která je kraji vlastní. Krom folkloru, milých lidí nebo vína, tu najdete skvělé gastro podniky a taky lehce rebelské Brno. A dohromady to celé skvěle ladí,“ popisuje Martina, jak se značkou jižní Moravy pracuje.
S pestrostí aktivit počítá i nejnovější projekt Centrály, turistická MojaKarta. Jižní Morava je sice po Praze druhou nejnavštěvovanější oblastí Česka, zároveň zde ale turisté pobývají nejkratší dobu. To se Mojakarta snaží změnit.
„Jde o virtuální kartičku navázanou na výhody na mnoha místech jižní Moravy. Pracujeme v ní s herní tematikou, ukazujeme všechny trumfy, které jižní Morava nabízí. V průběhu roku navíc představujeme jednotlivá turistická esa, zveme návštěvníky k jejich návštěvě a k tomu, aby si tak poskládali svůj pomyslný balíček karet zajímavých míst,“ vysvětluje Martina.
Martina při propagaci jednotlivých destinací také spolupracuje s influencery. „Jsou skvělí pro důvěryhodnější představení konkrétního místa.Třeba loni jsme měli téma víno a architektura. Pořádali jsme degustace v různých vinařstvích, která jsou zároveň architektonicky zajímavá. A influenceři nám sem pomáhali přitáhnout další návštěvníky,“ vysvětluje Martina.
Martina také vysvětlila, jak Centrála při propagaci pracuje s udržitelností nebo jak láká do Brna na tzv. konferenční turismus. Poslechněte si celý díl tady: