Jak roky budovat silný employer brand u budoucích talentů

Pohled do zákulisí Ernst & Young přitahuje pozornost studentů a absolventů

Klient
Typ případu
Obsahový marketing
Ve spolupráci

Ukazují mladým lidem atmosféru ve firmě, na jakých projektech dělají i jací jsou kolegové nebo šéfové, nebo jak se připravit na pohovor. Společnosti EY pomáháme s HR obsahem a přispíváme k tomu, že každý rok naberou desítky čerstvých absolventů.

EY zná každý student ekonomie či obchodu. Je jednou z konzultingových firem, do které se mohou vydat hned po škole. Aby si studenti vybrali právě EY, musí je ale správně oslovit. Díky obsahu mohou ukázat, že i když jsou velký korporát s pobočkami po celém světě, vládne ve firmě fajn atmosféra a rozhodně nejsou banda nudných kravaťáků. A taky, že tam studenti pracují pro zajímavé klienty a nenosí nikomu kafe. S tímto obsahem EY pomáháme.

Tvoříme obsah pro specifickou cílovku

V EY dali dohromady povedený hiringový web www.cestasey.cz, který mimochodem získal cenu Recruitment Academy Awards za nejlepší kariérní stránky. Sem směřují všechny studenty na počátku kariéry.

Web je určený pro nejmladší zaměstnance: studenty na vysoké škole a absolventy těsně po škole. Firma samozřejmě recruituje také zkušené kolegy, ale tuhle HR komunikaci řeší zvlášť.

EY má kariérní web cílený na čerstvé absolventy. Obsah webu není statický, ale pořád ho rozvíjejí. A to nejen v blogové sekci, ale i popisu týmů a práce v EY.

O web se v EY stará interní tým a my jim už dlouhodobě pomáháme s nárazovými projekty, které zrovna potřebují. Píšeme například:

  • články, kde přibližujeme komplexní projekty týmů, 
  • rozhovory se zaměstnanci,
  • názvy pro workshopy, 
  • části webu, 
  • brožury, 
  • časopisy, 
  • letáky,
  • HR inzeráty 
  • nebo popisky zajímavých událostí. 

Tonalitu výstupů jsme přizpůsobili cílovce i firmě. Vkládáme do ní, že je EY pohodová firma, a zároveň profíci. Kariérní stránky působí optimisticky, mluvíme přátelskou řečí cílovky, ale přitom nejsme přehnaně free. Složitých termínů jsme se skoro úplně vzdali. A kde to z nějakého důvodu nejde, hned význam dobře vysvětlíme.

Rozhovory: gró našich výstupů pro EY

Abychom ukázali, jací lidé ve firmě pracují, zavoláme si s nimi a vznikají z toho výstupy jako například:

„Obsahovka (Hook & Tell) pro EY během naší několikaleté spolupráce připravila nespočet výstupů, od kratších textů na sociální sítě přes články a rozhovory na web, až po rozsáhlejší materiály, např. newslettery nebo časopis pro studenty. Kromě milého, vstřícného a profesionálního přístupu celého týmu navíc oceňujeme, že dokonale znají naši cílovku a tonalitu. Díky Obsahovce (Hook & Tell) je tak naše komunikace konzistentní v čase i napříč všemi komunikačními kanály.”

Renata Fulínová
— Senior Associate, HR Marketing & Employer Branding, EY

Z rozhovorů vznikají třeba medailonky o zaměstnancích do webové sekce, kde přibližujeme jednotlivé týmy ve firmě.

Často z rozhovorů také vycházejí blogové články o projektech. Slouží k tomu, aby si uchazeči představili, co by ve firmě mohli dělat. Popis pracovní pozice by byl složitý, takže se zaměstnanců vyptáme na jejich práci a v článcích to čtenářům předáváme srozumitelně a názorně. Psali jsme takhle třeba o blockchainu nebo zavádění elektromobility na český trh

Součástí našich rozhovorů jsou i otázky, které studenty pálí nejvíc: jakou roli má v týmu junior? Berou ho jako asistenta, nebo se brzy dostane na schůzku s klientem? A také: jakou školu studoval tenhle zpovídaný člověk? Jak probíhalo jeho přijímací řízení, podle čeho se rozhodl pro EY? 

V rozhovorech se zajímáme nejen o záležitosti pracovní, ale ptáme se i na záliby, jak spolu týmy tráví čas a kdo by mezi kolegy zapadl. Rozhovor zkrátka přizpůsobujeme cíli: ukazujeme práci v EY tak, aby zaujala vhodné lidi a svou kariéru si tu dokázali co nejlépe představit.

Pohovor v EY? Dáváme návod, jak ho hacknout

V EY také vědí, že nemá cenu tajit průběh pohovoru. Naopak: snaží se uchazečům vyjít vstříc a otevřeně komunikují, co můžou na pohovoru čekat a jak se na něj připravit.

Spolupracovali jsme proto na článku, kde otevřeně píšeme o průběhu přijímacího řízení a zveřejňujeme vzorové otázky testu. Článek je na webu dlouhodobě jeden z nejnavštěvovanějších.

Ukázka z článku, ve kterém prozrazujeme, jak pohovory v EY chodí.

Texty pro obal na čokoládu, reportáže z přednášek i tiskoviny na veletrh

Kromě toho pomáháme EY s výstupy, které jsou vázané na nějakou konkrétní akci. V EY se obecně s know-how netají. Dávají dohromady spousty přednášek a workshopů, na které si zvou zajímavé řečníky. Aby akce nevyšuměla do ztracena, píšeme z těchto přednášek reportáže. V nich zveřejňujeme konkrétní informace, které čtenářům něco dají, i když na akci z nějakého důvodu být nemohli. Nebo je inspirují, aby příště přišli. 

Co dál připravujeme?

  • Tiskoviny pro studenty na veletrh,
  • obaly na dárkové předměty (například na čokoládu),
  • reportáže z teambuildingu
  • nebo třeba marketingové texty pro speciální akce, které v EY pořádají.

V EY jsme dokázali

  • Obsahem jsme oslovili spoustu talentů z řad studentů a absolventů. 
  • Pomáháme EY udržovat web aktivní díky pravidelnému obsahu, jako jsou články, rozhovory a tipy pro uchazeče. Zvyšujeme tím jeho návštěvnost.
  • Jasně komunikujeme firemní kulturu a pracovní prostředí, a tím posilujeme employer branding.

ZJISTĚTE, JESTLI VYŘEŠÍME I VÁŠ PŘÍPAD

Každou poptávku podrobíme obsahové diagnóze metodou Hook & Tell.

Jednoduše si zavoláme, projdeme 13 klíčových oblastí – od situace v oboru po skryté trumfy ve vašem týmu – a vše vyhodnotíme.

Podle získaného skóre vám pak přesně řekneme, jak vám může obsah pomoci, jestli je to práce pro nás i jaká je reálná šance na úspěch.

Poptáte

Vyhodnotíme

Doporučíme

Jméno a přijmení

Email

Telefon

Co řešíte?

Děkujeme!
Ups! Něco se nepovedlo. Vyzkoušejte to prosím ještě jednou.